niedziela, 3 marca 2013

Wyłowione z sieci [Found on the net]Hej! Dziś niedziela, post publikuje się sam, a ja w tym czasie prawdopodobnie odsypiam Skrapowisko :) Tymczasem - garstka ciekawostek z sieci, tak na dobre rozpoczęcie dnia :)
Hey! It's Sunday today and today's post is a scheduled one because I'm in Poland and probably sleeping off a Polish scrapbooking reunion right now. In the meantime - a couple of interesting links I found on the web :)MS MR - Ash Tree Lane
Najpierw piosenka... czy Wy też tak czasem macie, że poznajecie jakiś nowy zespół i wszystko, po prostu wszystko Wam sie podoba? Tak dokładnie miałam kilka tygodni temu z zespołem MS MR, który nie ma nawet jeszcze porządnego albumu (wychodzi dopiero w maju), ale ich EP powaliło mnie na kolana. Koniecznie posłuchajcie tej piosenki (zaczyna się od 1:00), a potem reszty na ich kanale na YT. Wciąga! (First a song... do you also sometimes find a new band and you love absolutely everything about it? I had such a situation with MS MR a few weeks ago. They don't even have an album out (in May), but their EP is brilliant! You have to listen to this song (starts at about 1:00) and then the rest of their songs on their YT channel. Addictive!)

Jestem stuprocentową humanistką, ale uwielbiam czytać wszelkiego rodzaju naukowe (i pseudonaukowe!) nowinki, szczególnie te z dziedziny medycyny. Dlatego kiedy przeczytałam o 23andMe, od razu wiedziałam że muszę tego spróbować! Za 99 dolarów dostajecie do domu zestawik z fiolką, do której musicie napluć (hihi) i odesłać to do Kalifornii, gdzie Wasz materiał genetyczny jest rozkładany na czynniki pierwsze. Po ok. 6 tygodniach dostajecie wyniki, z których można się dowiedzieć między innymi kim byli Wasi przodkowie (może macie w sobie afrykanską krew?), ryzyko jakich chorób genetycznych jest u Was większe lub mniejsze, na jakie wirusy jesteście odporni, jakie leki najlepiej na Was działają, a nawet to, czy kawa tak naprawdę działa na Was pobudzająco! Jednym słowem - spełnione marzenie hipochondryka! Na razie jeszcze się wstrzymuje z zakupem zestawu, ale wiem że niedługo go sobie zafunduję :P (I just love all things medicine, so when I found out about 23andMe I just knew I'd have to try it out! For $99 you get a little kit with a vial where you have to spit and send it back to California. After about 6 weeks you get your results back and you can learn a lot of interesting things about yourself - your ancestry, your health, genetic diseases risk, sensitivity to drugs or even what coffee metabolism is like! That's every hypochondriac's wet dream! I haven't gotten the kit yet but I know I will!)Do mojego Project Life i One Little Word dodaję nowy projekt w tym roku - 52 Lists. Kocham robienie list od dziecka (myslę, że nie jestem odosobniona w tym temacie!), więc chętnie się za to wezmę! (I'm officially starting a new project in 2013 - 52 Lists. I've always loved making lists so this is a dream come true!)
How To Be Alone
Potraficie bawić się dobrze w swoim własnym towarzystwie? Ja jestem typem samotnika, ale czasami już musze wyjść do ludzi, bo nudze sie sama ze sobą. Poetka Tanya Davis napisała świetny tekst o wiele sposobach na spędzanie czasu ze sobą samym, a Andrea Dorfman nakręciła do niego piękne wideo. Posłuchajcie, obejrzyjcie! (Can you have fun in your own company? I love being alone, but sometimes even I get fed up with myself and want to meet some people. Poet Tanya Davis wrote a great piece of text about the many ways of spending your time with yourself and Andrea Dorfman made a beautiful video for it. Take a look!)
Andrea Joseph
Wiem, że zazdrość jest okropnym uczuciem, ale czasami zazdroszczę ludziom talentu. Na przykład takiej Andrei Joseph, Brytyjce, która szkicuje zwykłym długopisem takie obrazki w swoich notesach Moleskine, że odbiera mi mowę. To się nazywa kreatywność! Zajrzyjcie koniecznie na jej bloga, do galerii na Flickr i na Etsy. (I know that jealousy is a bad feeling, but sometimes I envy other people's talents. Andrea Joseph is a Brit who sketches such amazing things in her Molskines with ballpoint pen that I just don't know what to say. That's what I call creativity! Go see her blog, Flickr and Etsy.)To tyle na dziś! Miłego!
That's it for today! Have a good one!

9 komentarzy:

 1. Szczególnie podoba mi się filmik o samotności... Bo ja ją kocham i chyba dobrze to pokazali... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tez się cieszę że go znalazłam, przemawia bardzo do mnie :)

   Usuń
 2. Uwielbiam prace Andrei Joseph... Niby takie proste, codzienne rzeczy, a zapierają dech w piersiach ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. rysunek powalił mnie na kolana :) chciałabym umieć rysować w 1/10 tak ślicznie jak ona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak pierwszy raz ujrzałam jeden z jej rysunków to nie mogłam uwierzyć, że to ktos mógł w ogóle narysować! a co dopiero długopisem :P

   Usuń
 4. ten film o samotności jest niesamowity, niezwykle inspirujący. dziękuję, że go znalazłaś, bo dzięki temu i ja mogłam go obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za Twój komentarz!/Thanks for your comment!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...